Obszar działania

  • Home
  • Obszar działania

Obszar działania kancelarii

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zambrowie Adam Trzciński jest komornikiem właściwym miejscowo do prowadzenia egzekucji na obszarze właściwości Sądu Rejonowego w Zambrowie obejmującego Miasto Zambrów oraz gmin Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo, Zambrów i Zawady.

Obecnie tutejszy komornik przyjmuje również sprawy spoza rewiru tj. z całej apelacji białostockiej obejmującej właściwość sądów:

  • Sąd Okręgowy w Białymstoku: obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Sokółce.
  • Sąd Okręgowy w Łomży: obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Grajewie, Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie.
  • Sąd Okręgowy w Olsztynie: obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bartoszycach, Biskupcu, Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Olsztynie, Piszu i Szczytnie.
  • Sąd Okręgowy w Ostrołęce: obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Ostrołęce, Przasnyszu, Pułtusku, Wyszkowie i Ostrowi Mazowieckiej.
  • Sąd Okręgowy w Suwałkach: obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Augustowie, Ełku, Olecku i Suwałkach.

Zgodnie z przepisami art. 10. 1 Ustawy o komornikach sądowych z dnia 22 marca 2018 r. (Dz. U. z 2018 r., Nr 771, 1443,1669) wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego, na którym znajduje się siedziba kancelarii. W przypadku skorzystania z prawa wyboru komornika, we wniosku o wszczęcie egzekucji należy zamieścić klauzulę następującej treści: „Zgodnie z przepisami art. 10.1 Ustawy o komornikach sądowych z dnia 22 marca 2018 r. oświadczam, że korzystam z prawa wyboru komornika.”

Informuję ponadto, iż stosownie do obecnie obowiązujących przepisów prawa egzekucja z nieruchomości prowadzona może być jedynie przez komornika działającego w rewirze, w którym położona jest nieruchomość. W tym zakresie, przedmiotem egzekucji prowadzonej przez Komornika Sądowego Adama Trzcińskiego mogą być jedynie nieruchomości położone na terenie miasta Zambrów oraz gmin Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo, Zambrów i Zawady.

Skip to content